Fellowes to globalna firma produkująca wysokiej jakości urządzenia biurowe, które przydają się zarówno w miejscu pracy, jak i w domu. Jak zaczęła się ta historia i jakimi produktami warto się zainteresować?

Historia Fellowes

W 1917 r. Harry Fellowes korzystając z okazji odkupił innowacyjny na ówczesny czas pomysł pudełka do przechowywania dokumentów bankowych od Waltera Nickell i założył firmę Bankers Box Company. Fellowes idealnie wyczuł rynek, bo niedługo po powstaniu firmy wprowadzono nowe przepisy o Federalnym Podatku Dochodowym, które wprowadziły szereg restrykcji dotyczących przechowywania dokumentacji bankowej. Z czasem produkt był już oferowany w całych Stanach Zjednoczonych, a w związku z rosnącym zapotrzebowaniem wśród oddziałów banków i firm, a firma Bankers Box Company stała się liderem branży archiwizacji dokumentów.

Lata 80 ubiegłego wieku stały pod znakiem zmian, jakie zachodziły wśród wszystkich branż w związku z rozwojem szeroko rozumianej technologii cyfrowej. Tym zmianom nie oparło się również Bankers Box Company, które poszerzyło asortyment o mikrofilmy i dyskietki oraz wprowadziło na rynek amerykański linię niemieckich niszczarek do papieru pod marką „Fellowes”.

Dzięki wprowadzonym innowacjom firma rozrosła się do tego stopnia, że na przestrzeni dwudziestu lat przejęła blisko 25 spółek z szeroko rozumianej branży urządzeń biurowych. Za tym nastąpiła tez nazwa spółki, która odtąd brzmiała „Fellowes Manufacturing Company”. Koniec XX wieku to ciągła ewolucja firmy oraz poszerzanie gamy produktów i ekspansja poza granicami USA. Wprowadzone procesy automatyzacyjne oraz oferowanie we oddziałach firmy bez względu na położenie geograficzne tej samej gamy produktów wraz z wdrożeniem własnej i oryginalnej kultury korporacyjnej sprawiło, że Fellowes jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w dziedzinie szeroko rozumianej branży biurowej.

Zobacz również  Jak promować sklepy internetowe poprzez video?

Co ciekawe Fellowes przez ponad 100 lat działalności pozostało firmą rodzinną – dziś zarządza nią już czwarte pokolenie potomków założyciela firmy Harrego Fellowes. I to właśnie tutaj można upatrywać oryginalnej i wyjątkowej kultury biznesowej, w której kluczowe kwestie to: dbałość o uczciwość w biznesie, zapał do innowacji i chęć ciągłej poprawy oferowanych produktów i rozwiązań oraz przekonanie o wartości i godności każdego człowieka.

Produkty Fellowes

Przez ponad 100 lat istnienia Fellowes to już nie tylko pudełka do archiwizacji dokumentów. Oferta firmy obejmuje obecnie pełny zakres asortymentu niezbędnego w każdym biurze, urzędzie czy działalności generującej dużą ilość dokumentacji takich jak: bindownice i akcesoria do bindowania, trymery i gilotyny, laminatory i akcesoria do laminacji, flagowe dla firmy niszczarki dokumentów czy wreszcie niezbędne w każdej przestrzeni biurowej oczyszczacze powietrza.

Najciekawszym aspektem działalności Fellowes jest szeroka gama produktów pomagających maksymalnie usprawnić i ułatwić prace biurową. Sama firma określa ten dział swoich produktów określeniem „Ergonomia w biurze”. Począwszy od podkładek pod myszy od komputerów i produktów umożliwiających przechowywanie nośników z danymi znajdziemy tutaj podstawy pod monitory, drukarki i dokumenty; gotowe stanowiska do pracy przy jednym, dwóch czy trzech monitorach; kompletne zestawy nabiurkowe, które pozwalają zmienić pokój w domowe w pełni profesjonalne biuro i wreszcie środki czystości do zabezpieczenia urządzeń biurowych.

Zobacz również  Na czym polega archiwizacja dokumentów forum?

Ofertę uzupełniają profesjonale podkładki na fotele biurowe pozwalające odciążyć odcinki lędźwiowe pleców oraz różnego rodzaju podnóżki pod stopy pozwalające na komfort podczas siedzącej pracy. Łatwo zauważyć, że kolejne pokolenia rodziny Fellowes nie próżnowały, ale począwszy od wydaje się zwykłych pudełek na dokumenty, stworzyły najwyższej jakości kompletną ofertę skierowaną do jakże dynamicznie i prężnie rozwijającej się branży biurowej. Dlatego, jeśli prowadzimy firmę, gdzie przestrzeń biurowa często przypomina pole bitwy, w którym trudno cokolwiek znaleźć, warto zapoznać się ze szczegółową ofertą firmy Fellowes i stworzyć sobie i pracownikom komfortowe miejsce, w którym chce się pracować, i do którego wraca się z przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *