Sieć

Bezpieczeństwo w sieci: jak chronić swoje dane osobowe i prywatność online?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można chronić swoje dane osobowe i prywatność online. Mogą z nich korzystać wszyscy użytkownicy sprzętów elektronicznych, chcący użytkować je w sposób bezpieczny, bez narażania się na przykre konsekwencje. Oto one!

Jak chronić swoje bezpieczeństwo w sieci? Skuteczne sposoby

Oto kilka skutecznych sposobów, które pomogą chronić bezpieczeństwo w sieci. Warto stosować jena wszystkich sprzętach, nie tylko na laptopach–ale, w miarę możliwości, także na tabletach czy telefonach komórkowych.

Załączniki w wiadomościach nie zawsze są warte zaufania

Dziś wiele ataków przeprowadzonych jest dzięki złośliwym załącznikom, również tych znajdującychsię w wiadomościach e-mail. Aby uniknąć ryzyka, nie należy klikać w odnośniki, których pochodzeniasię nie zna. Zawsze warto mieć zaktualizowane właściwe oprogramowanie, które będzie od razureagować na wszelkie luki w bezpieczeństwie. Jeśli jednak dalej pojawiają się wątpliwości, warto miećna uwadze, że każdą wiadomość można zweryfikować, np. na infolinii banku lub kontaktując się zesklepem. W ten sposób zyska się pewność, że dana wiadomość pochodzi z zaufanego źródła.

Zobacz również  W jakich branżach wykorzystywane sa elementy samoprzylepne?

Siła hasła ma znaczenie

O tym, że siła hasła ma znaczenie, słyszy się od bardzo dawna. Wielu z nas denerwuje się, gdy widzi komunikat twierdzący, że dane hasło jest za krótkie, nie ma odpowiednich znaków lub nawiązuje do nazwy użytkownika. Warto wiedzieć, że strony proszą o silne hasła wyłącznie po to, by chronić użytkownika.

Proste hasła są łatwe w złamaniu. Te skomplikowane są dużo trudniejsze lub wręcz niemożliwe do przejęcia przez potencjalnych złodziei. Nie wiedząc, czy dane hasło ma wystarczającą moc, zaleca się korzystać z narzędzi internetowych do generowania haseł oraz ich menedżerów, gdzie bezpiecznie można zapisać wszelkie kombinacje.

Dwuetapowa ochrona prywatności to prawdziwa ochrona

To samo dotyczy dwuetapowej ochrony prywatności. Jest ona jednym z lepszych zabezpieczeń, szczególnie podczas korzystania z takich rozwiązań jak np. elektroniczna bankowość. Każda próba dostania się do danych dzięki temu jest odnotowywana, a przeszkodą nie do przejścia okazuje się np. SMS wysłany na numer telefonu użytkownika. Jeśli jakaś strona oferuje taką możliwość, warto z niej korzystać, nawet jeśli pozornie generuje ona więcej pracy podczas codziennego logowania się.

Tryb incognito i bezpieczna przeglądarka

Niestety, tryb incognito, choć pozornie ukrywa wszystko, co się robi, nie jest w stanie ukryć aktywności np. przed dostawcą internetu. Tryb ten także nie chroni prywatności. Zamiast tego jedynie nie pokazuje lokalizacji i nie zapisuje historii przeglądarki. Z tego powodu warto wybierać wyłącznie sprawdzone przeglądarki, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników.

Zobacz również  Kampania na Facebooku - 10 kroków

Jak chronić swoje dane osobowe i prywatność online? Podsumowanie

Chronić swoje dane osobowe i prywatność online można również dzięki temu, że wybierze się profesjonalny sprzęt oferujący szereg zabezpieczeń. Takie rozwiązania można znaleźć m.in. w sklepie https://www.neo24.pl, który od 2006 roku świadczy najwyższej jakości usługi dostosowane do zróżnicowanych potrzeb kupujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *