Rynek telefonów zapełniony jest bardzo duża ilością akcesoriów, które są mniej lub bardziej potrzebne. Zdarzają się jednak takie, które z niewiadomych powodów zalegają na półkach pomimo ich bardzo dużej przydatności. Oto wybrane akcesoria do telefonu, które warto mieć. 

Ładowarki indukcyjne

Ładowarki bezprzewodowe pojawiły się jako odpowiedź na rosnąca niechęć konsumentów do kabla. Zwykłe ładowarki nie tylko są najczęstszą przyczyną uszkodzenia gniazd ładowania, ale również irytują plątanina kabli, które zresztą też są narażone na uszkodzenia fizyczne.

Ładowarki indukcyjne miały rozwiązać ten problem.

Mała i elegancka płytka wielkości podkładki pod piwo świetnie się prezentują na biurku. Telefon umożliwiający ładowanie bezprzewodowe (np. Samsung S7) umieszczony na takiej podkładce od razu przechodzi w tryb ładowania.

Te rozwiązanie ma pełno zalet

  • Gniazdo USB telefonu się nie niszczy
  • Nie trzeba pamiętać o ładowaniu telefonu, wystarczy umieścić ładowarkę tam, gdzie najczęściej trzyma się telefon
  • Dobrze się prezentuje.

 

Niestety, dużo wyższa cena od zwykłej ładowarki, wolniejsze ładowanie oraz przede wszystko to, że nie każdy smartfon obsługuje tego typu technologię sprawiło, że produkt ten stał się niszowy.

NFC TAG

Jak często zdarzyło ci się, ze przed wyjściem posiałeś gdzieś klucze lub portfel i traciłeś minuty na poszukiwania, podczas gdy już byłeś spóźniony?

Zobacz również  Bezpieczeństwo w sieci: jak chronić swoje dane osobowe i prywatność online?

NFC Tag występuje w postaci małego breloczka z wbudowanym modułem NFC. który przypina się do kluczy lub umieszcza w portfelu. Dzięki połączeniu bluetooth z telefonem pozwala na szybkie zlokalizowanie zguby dzięki sygnałowi dźwiękowemu. Z założenia taki gadżet powinien sprzedawać się jak ciepłe bułeczki. W praktyce tak nie jest. Pomimo niskiej ceny i współpracy z każdym smartfonem sprzęt ten nie może cieszyć się dużą sprzedażą

Dodatkowe obiektywy

Większość osób patrzy na ilość megapikseli w aparacie telefonu komórkowego. Przecież będzie ciągle robić zdjęcia, więc poszukuje najlepszej jakości. Właśnie dla takich osób zostały stworzono doczepiane obiektywy, które współpracują z każdym smartfonem, dzięki uniwersalnym klipsom.

Dodatkowe obiektywy do telefonu znacznie rozszerzają jego możliwości fotograficzne.

Można doczepić obiektyw tupu super zoom, który dzięki fizycznym soczewkom w środku nie tylko znacznie przybliży fotografowany obiekt, ale jednocześnie zapewnią najwyższa jakość.

Wśród obiektywów znajdzie się także rybie oko, które da świetny efekt, który jest zdecydowanie lepszy i bardziej naturalny od każdego filtru, a także obiektyw makro, który umożliwi robienie zdjęć obiektom bardzo mały i znajdujący się blisko obiektywu.

Ich główną zaletą jest to, że korzystają z fizycznych soczewek a nie algorytmu oprogramowania, który jedyne co może zrobić, to uczynić zdjęcie jakościowo gorszym. Tego typu obiektywy nie są tez drogie, niekiedy tańsze od niejednego etui na telefon, ale z niewiadomych powodów są traktowane na równi z kolejnym śmiesznym gadżetem do telefonu.

Zobacz również  Przewaga telefonów Samsung nad konkurencją

Jeżeli lubisz robić zdjęcia smartfonem, koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w dodatkowe obiektywy do telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *