Apple iPhone 14 Plus

iPhone 14 miał premierę na jesieni 2022 roku, jako flagowy model smartfonów od firmy Apple. Telefon ten ma kilka modeli: iPhone 14, 14 Plus, Pro i Pro Max . Przedstawiamy zalety i wady Apple iPhone 14 Plus

Apple iPhone 14 Plus – zalety

Widać między nimi znaczne różnice w wyglądzie oraz danych technicznych. W porównaniu do poprzedniego roku nie zobaczymy już modelu mini, ale dodano nowy model – właśnie Apple iPhone 14 plus. Czym on się różni od podstawowego modelu czternastki? Dużą różnicą jest zastosowanie większego ekranu 6,7 cala, a nie 6,1 jak było do tej pory. Większe ekrany charakteryzowały o wiele droższe modele Pro czy Pro Max. Jest to przeciwny zabieg marketingowy w porównaniu do serii Mini, która ze względu na małą sprzedaż została zamienione na model Plus. Telefony z dopiskiem Mini wyróżniała niższa cena, mniejsza pojemność baterii, jak i mniejszy wyświetlacz. W tym roku jednak Apple zdecydowało się na odwrotną kampanię reklamową dla nowszego modelu. Dzięki zastosowaniu większego ekranu zmienia się również jego rozdzielczość ekranu. Została zwiększona, co spowodowało lepszą jakość wyświetlacza, jak i większą przyjemność z używania tego telefonu. Prezentowany model dodatkowo został wyposażony w znacznie lepszą baterię niż bazowy model flagowy. Iphone 14 naturalnie posiada baterię o pojemności 3279 mAh, wersja Plus została wyposażona w aż 4323 mHa. Dołożenie baterii o dłuższej żywotności na pewno skusi nie jednego klienta do zakupu wersji Plus. Telefon ten ma te same warianty kolorystyczne co podstawowa czternastka.

Zobacz również  Samsung do 1000 złotych - ranking telefonów

Apple iPhone 14 Plus – wady

Wadą tego telefonu jest zdecydowanie cena. Podstawowa wersja Iphona 14 wynosi 5199 na oficjalnej stronie producenta. Za wersję Plus musimy dopłacić aż około 700 zł. Patrząc jak niewiele zmian jest wprowadzonych w droższym modelu, jest to zwyczajnie nieopłacalne. W każdym razie lepiej dopłacić do droższych modeli Pro i Pro Max, gdzie różnice w użytkowaniu i danych technicznych są zdecydowanie większe i bardziej opłacalne. Chwytem marketingowym Apple jest zawarcie w opakowaniu jedynie telefonu i kabla. Nie znajdziemy tam oryginalnej ładowarki, szkiełka ochronnego czy nawet etui. Firma tłumacząca ten zabieg tłumaczy, że jest to krok by wspierać ochronę natury, ponieważ w pudełku znajduje się mniej plastiku. Przy zakupie naszego telefonu od Apple, musimy zakupić ładowarkę, która kosztuje 119 zł. Następną wadą kwestia powiększenia przestrzeni na nasze pliki. Za każde powiększenie musimy dopłacić niemałą kwotę. Apple iPhone 14 Plus standardowo posiada 128 Gb, jednak możemy to rozszerzyć do 256 Gb, łączna kwota telefonu z powiększeniem przestrzeni dyskowej będzie nas kosztować 6599 zł. Maksymalną możliwą ilością jest jednak wersja 512 Gb za którą przyjdzie nam zapłacić 7899 zł na stronie producenta.

Podsumowując, Apple iPhone 14 Plus to telefon nieopłacalny w swojej cenie, tym bardziej jeśli porównamy te ceny z flagowymi modelami telefonów z systemem Android.

Zobacz również  Na co zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek nausznych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *