Powszechność telefonów komórkowych sprawia, że produkowane są do nich różne przydatne akcesoria. Dzięki takim dodatkom rozszerza się funkcjonalność smartfone’a lub zwiększa wygoda użytkowania. Większość akcesoriów można nabyć w dowolnym sklepie z artykułami elektronicznymi, GSM czy w punkcie dedykowanym właśnie telefonom komórkowym. Wśród nich są te niezbędne jak i te, z których można całkowicie zrezygnować. Z pewnością na odpowiednią dozę uwagi zasługują rozwiązania pozwalające na zabezpieczenie telefonu na wypadek zalania.

 

Ochrona przed wodą

Takie rozwiązanie to na przykład etui wodoszczelne, które można kupić w sklepie internetowym Digimania.pl. Etui gwarantuje swobodne noszenie telefonu nawet podczas niezbyt korzystnych warunków, zwłaszcza jeśli brak jest możliwości zadbania o jego bezpieczeństwo w inny sposób. Jednak przydaje się nie tylko na wypadek wypraw w nieznane czy spacerów w deszczu. Wyposażenie się w estetycznie wyglądające etui pozwoli ustrzec się przed przypadkowym kontaktem telefonu z wodą na przykład w mieszkaniu lub w pracy. Wbrew pozorom zalanie zdarza się często bez wychodzenia na zewnątrz, wystarczy odrobina nieuwagi i już nieszczęście gotowe.

Nowoczesne telefony dość łatwo poddają się działaniu wody, co jest najczęstszą przyczyną utraty gwarancji. Nawet, jeżeli producent zadeklarował jego wodoszczelność. Warto więc profilaktycznie zainwestować w etui, zwłaszcza latem. Najtańsze tego typu propozycje są opłacalne nawet dla niezbyt zamożnych osób, dodatkowo etui zapewniające ochronę przed zalaniem nie jest w żaden sposób niewygodne w korzystaniu lub nadmiernie ciężkie. Można więc potraktować je jako zwyczajne przyszłościowe zabezpieczenie.

Zobacz również  Przewaga telefonów Samsung nad konkurencją

Etui dla każdego

Wśród dostępnych w sprzedaży modeli etui każdy znajdzie coś dla siebie. Są one produkowane z uwzględnieniem przeciętnych upodobań bardzo różnych grup klientów, a wśród przeciętnych i zachowawczych pod względem fasonu i koloru występują też te bardziej oryginalne i krzykliwe. Z uwagi na połączenie przydatności z walorami estetycznymi, etui stanowi często wybieraną rzecz na prezent dla bliskiej osoby – niezobowiązujący, ale fajny. Zaletami większości rozwiązań tego typu są też niewielkie rozmiary i lekkość pozwalająca na noszenie opakowanego w etui telefonu w kieszeni lub w torebce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Postępując w ten sposób ma się wrażenie, że telefon jest zawsze bezpieczny i nic mu się nie stanie nawet, gdy przypadkowo upuści się go na wilgotne podłoże czy do wody. Co więcej, etui często łączy się z aktualną modą. Wśród młodzieży lub różnych subkultur kolorystyka i wzór etui może działać jako element wyróżniający grupę, natomiast inne osoby z pewnością ucieszą się z modnego dodatku podkreślającego ich nadążanie za obecnie najpopularniejszym stylem.

 

Przy wyborze etui warto więc zapytać, czy jest ono wodoodporne i chroni telefon przed zalaniem. Skutki zetknięcia się telefonu z wodą mogą być opłakane, a przeważnie generują spore koszty naprawy lub wymiany. Zakup etui to, w porównaniu z możliwymi konsekwencjami zalania, niewielki wydatek, a dodatkowo wiąże się z bardzo pozytywnymi wrażeniami estetycznymi. Dodać należy, że noszony w etui telefon jest też mniej narażony na ewentualne zarysowania wyświetlacza i obudowy.

Zobacz również  W jakich branżach wykorzystywane sa elementy samoprzylepne?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *