mężczyzna korzystajacy z bankowości mobilnej

Bankowość mobilna jest innowacyjnym i stosunkowo nowym rozwiązaniem stale zyskującym na popularności. Służy przede wszystkim do usprawniania i przyspieszania wszystkich operacji bankowych. Tradycyjne przelewy już od dawna zaczynają iść w odstawkę, gdyż pochłaniają znacznie większą ilość czasu i zwiększają szansę na pomyłkę na przykład przy wpisywaniu numeru konta. Z tego względu na miejsce tradycyjnej bankowości wchodzą aplikacje mobilne.

Jakie funkcje ma aplikacja bankowości mobilnej?

Większość banków posiada aplikacje bankowości mobilnej. Służą one przede wszystkim do robienia przelewów, także szybkich do innych banków. Aplikacja posiada z reguły bardzo wiele funkcji, które pozwalają na realizację danego procesu znacznie szybciej niż w banku tradycyjnym. Można dodać dane konto do odbiorców zdefiniowanych. To znacząco usprawnia wykonywanie przelewów cyklicznych i eliminuje ryzyko popełnienia błędu we wpisywaniu danych osoby przyjmującej przelew. Aplikacja przede wszystkim daje wgląd do rachunku, dzięki czemu można zobaczyć całą historię konta, jego aktualny stan i wszystkie wykonane wcześniej operacje. Niektóre banki oferują także możliwość złożenia wniosku o pożyczkę także przez aplikację mobilną, co oszczędzi czasu i zachodu. Dodatkowo możliwe jest założenie między innymi konta oszczędnościowego. Istnieje jeszcze kilka znaczących funkcji. Aplikacje bankowości mobilnej oferują możliwość zmiany limitu pobrania gotówki z bankomatu, czy też szybkiego zastrzeżenia skradzionej karty. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż zajmuje znacznie mniej czasu niż dodzwonienie się na infolinię bądź fizyczne udanie się do banku.

Zobacz również  Jaki program magazynowy wybrać?

Szybkie przelewy BLIK

Większość aplikacji mobilnych słynie także z posiadania płatności kodem BLIK. Jest to sześciocyfrowy kod, będący bardzo popularną płatnością. Co ciekawsze, został stworzony właśnie w Polsce. Używanie BLIK-a polega na wpisaniu kodu w odpowiednie miejsce, a następnie zaakceptowanie płatności PIN-em w aplikacji mobilnej. Cały proces trwa kilka sekund i zdecydowanie jest to najszybsza forma płatności internetowej. Większość sprzedawców oferuje płatność BLIK-iem, jest to standardowa forma w dzisiejszych czasach. Dodatkowym jej plusem jest błyskawiczne dochodzenie opłaty do odbiorcy. Kod BLIK służy także do wykonywania szybkich przelewów na numer telefonu.

Które banki oferują bankowość mobilną?

W dzisiejszych czasach oferta aplikacji mobilnych jest standardem dla każdego polskiego jak i zagranicznego banku. Jest to ogromne ułatwienie w czasach stale postępującej technologii. Warto jednak zwracać uwagę, którego banku aplikacje oferują wszystkie niezbędne i pożądane funkcje dla danego klienta. Wiele ludzi wybiera bank właśnie pod kątem dobrze rozwiniętej bankowości mobilnej. Jest to dobra wizytówka dla każdego banku, świadczy także o jego nowoczesności.

Zalety bankowości mobilnej

Przede wszystkim stały wgląd w swój podstawowy rachunek, w historię konta, w wykonane operacje oraz ciągła kontrola stanu finansów. Płatności mobilne są znacznie szybsze, pozwalają uniknąć specjalnego logowania się do konta przez komputer. Każdy posiada telefon pod ręką, dzięki czemu jest w stanie wykonywać operacje na swoim koncie w każdej chwili.

Zobacz również  Bezpieczeństwo w sieci: jak chronić swoje dane osobowe i prywatność online?

Więcej informacji jest dostępnych na tej stronie: https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/bankowosc-elektroniczna/bankowosc-mobilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *