Kredyt to niewątpliwie rozwiązanie, które przychodzi z pomocą w przypadku różnego rodzaju nieprzewidzianych wydatków. Pozwala on załatać dziurę w domowym budżecie. Obecnie oferta kredytów na rynku jest naprawdę szeroka. Co więcej, sporo kredytów załatwić można przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

Czym w ogóle jest kredyt?

Kredyt jest pisemną umową zawierają między bankiem a konsumentem. To na jej podstawie bank przekazuje kredytobiorcy określoną sumę pieniędzy na dany czas. Z kolei klient zobowiązany jest do wykorzystania otrzymanych środków zgodnie z przeznaczeniem, a także do ich zwrotu z odsetkami w określonym terminie. Tym samym kredyt udzielany przez bank jest zwrotny i udzielany tylko terminowo.

Kredyt przez internet – jak do uzyskać?

Tak naprawdę złożenie wniosku o kredyt gotówkowy (sprawdź: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty) przez internet jest bardzo proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wniosek składany jest bowiem online na stronie danego banku. Pod ręką trzeba mieć oczywiście swój dowód osobisty. Bank dokonuje oceny zdolności kredytowej przyszłego kredytobiorcy i przekazuje im decyzję. Czasem potrzebować może dodatkowych dokumentów.

W przypadku decyzji pozytywnej umowę kredytową zatwierdzić można także w serwisie internetowym. Nie trzeba udawać się do placówki bankowej, chociaż taka możliwość istnieje.

Zobacz również  Ile kosztuje prywatny detektyw?

Kredyt bez wychodzenia z domu – jak to jest możliwe?

W zasadzie kredyt udzielany online nie różni się niczym od klasycznego kredytu gotówkowego. Wciąż bowiem podpisywana jest umowa z bankiem. Kredyt udzielany przez internet również ma ustalone oprocentowanie czy prowizję. Spłacany jest w comiesięcznych ratach. Jedynie sam proces kredytowy jest maksymalnie uproszczony.

Wynika z tego, że kredyt online to po prostu kredyt gotówkowy, ale udzielany przez internet. Tym samym obecnie wcale nie trzeba udawać się do banku, aby uzyskać wsparcie finansowe. Cały proces trwa zaledwie kilkanaście minut i to bez wychodzenia z domu. Trzeba jednak pamiętać, że w różnych bankach sam proces udzielania kredytów online przebiegać może w różny sposób.

Bez zbędnych formalności

Klienci oczekują, aby w przypadków kredytów online cały proces przebiegał rzeczywiście przez internet. Coraz więcej ofert taką możliwość daje. Wniosek kredytowy wypełnia się na stronie www danego banku. Trzeba oczywiście dołączyć do niego zaświadczenie czy oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Czasem wystarcza sam wyciąg z konta bankowego. Niekiedy decyzja kredytowa wydawana jest już po kilku minutach. Kwestią problematyczną bywa czasem podpisanie samej umowy kredytowej. Nie wszystkie banki pozwalają na załatwienie tego przez internet. Niekiedy umowę do podpisu przywozi kurier.

Należy też zdawać sobie sprawę z tego, że z uwagi na maksymalnie uproszczony proces weryfikacyjny, kredyty udzielane przez internet dotyczą niższych kwot i krótszych okresów kredytowania niż standardowe kredyty gotówkowe. Często w ten sposób pożyczyć można tylko 10 tysięcy złotych.

Zobacz również  Optymalizacja kosztów w firmie: klucz do zwiększenia rentowności

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *