Smartphone samsung

Telefonia komórkowa podbiła świat. Mało kto wie, że ten funkcjonalny gadżet jest obecny na rynku już prawie pół wieku. Gdy w roku 1973 zaprezentowano prototyp telefonu komórkowego nikt nie mógł przewidzieć, jak bardzo zmieni on nasze codzienne życie. Dzisiaj za pomocą telefonu komunikujemy się ze znajomymi, płacimy za zakupy, oglądamy filmy… Jedną z wiodących firm na tym rynku jest firma Samsung, której telefony należą do najchętniej kupowanych. Co stoi za tym sukcesem i jaka jest tajemnica przewagi tego sprzętu nad konkurencją?

Pozycja rynkowa firmy Samsung

Słowo „samsung” oznacza w dialekcie koreańskim tyle co „trzy gwiazdy”. Autorem nazwy był założyciel firmy Lee Byung-chull i jak sam utrzymywał, kierował się swoją wizją, według której Samsung miał stać się w przyszłości „potężny i wieczny niczym gwiazdy na niebie”. Nieco patetycznie, prawda? Jednak rzeczywistość dowiodła, że dzisiaj firma należy do największych potentatów na rynku.

Już pod koniec lat sześćdziesiątych firma weszła w branżę elektroniczną. W zakresie elektroniki użytkowej, w tym produkcji najnowszych telefonów komórkowych, Samsung stał się głównym liderem innowacji. Nic dziwnego – zatrudnia bowiem specjalistów o światowej renomie, którzy na bieżąco rozwijają nowe technologie. Poza tym łączy się tam strategię typowo japońską, zorientowaną na produkcję wielopoziomową, ze strategią amerykańską, a więc skoncentrowanie się na ulepszaniu istniejących i udanych projektów.

Zobacz również  Jakie są rodzaje markerów?

Telefony firmy Samsung – co je wyróżnia?

Przejdźmy jednak do meritum. Co tak naprawdę wyróżnia telefony firmy Samsung na tle produktów konkurencji? Cóż, odpowiadając na tak postawione pytanie należy wziąć pod uwagę kilka ważnych zmiennych.

Po pierwsze, Samsung zawsze wyszukuje potrzeb preferencyjnych swoich klientów, co stawia ich o krok przed przed rywalami. Oczywiście ich inżynierowie starają się tworzyć innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania telefonów komórkowych, ale jednocześnie odpowiadają na głos klientów, projektując i testując nowe produkty. Prawda jest taka, ze Samsung inwestuje ponad 80% swoich przychodów w działalność badawczo-rozwojową.

Po drugie, telefony komórkowe od Samsunga powstają w całości w siedzibach firmy. Być może brzmi to banalnie, ale konkurenci często kompilują swoje telefony pożyczając części od różnych dostawców. W przypadku Samsunga, ich centrum rozwoju oprogramowania w Dolinie Krzemowej produkuje układy pamięci, kamery, procesory, ekrany. Od razu dodajmy, że firma jest absolutnym liderem jeżeli chodzi o technologię ekranów. Z ich rozdzielczością nic się nie może równać, nic zatem dziwnego, że koreańska firma dostarcza ekrany wyświetlaczy niektórym ze swoich największych konkurentów!

I jeszcze jedna ważna sprawa. Podczas gdy wielu innych producentów promuje swoje smartfony, koncentrując się na aplikacjach, które można pobrać, Samsung zastosował alternatywne podejście. Firma wychodzi z założenia, że po co pobierać aplikację, które już mamy na swoim telefonie. Telefony od tego producenta są zatem wyposażone w wiele preinstalowanych funkcji, które eliminują potrzebę kupowania i pobierania dodatkowych aplikacji.

Zobacz również  Jak korzystać z bankowości mobilnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *