małe towary

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że drobnica jest bardzo popularnym określeniem na towary o małych rozmiarach. W zdecydowanej większości przypadków są one przewożone na europaletach. Należy mieć świadomość, że wspomniany transport drobnicowy będzie wymagał przede wszystkim właściwej floty i wyspecjalizowanych pracowników. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się taka usługa, jak przeładunek drobnicowy.

Czym dokładnie jest przeładunek drobnicowy?

W najprostszym możliwym ujęciu przeładunki drobnicowe https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/logistyka-frachtowa/transport-drogowy/drobnica-miedzynarodowa/ wykonywane są praktycznie wszędzie, gdzie towary drobnicowe będą zmieniały drogę transportu. Wspomniana sytuacja może mieć miejsce przede wszystkim w przypadku międzynarodowych spedycji, gdzie poszczególne towary transportowane są za pomocą kontenerowców.

Oznacza to, że omawianym przeładunkiem drobnicowym będzie w pierwszej kolejności wyładowanie określonych towarów na paletach z danego kontenera, a później przeładowanie do pojazdów transportowych. Godny uwagi jest również fakt, że transport drobnicowy bardzo często określa się mianem LCL. Ponadto w przypadku przeładunku drobnicowego stosowane są takie metody, jak: paletyzacja, stropowanie, konteneryzacja czy pakietyzacja.

Specyfika towarów drobnicowych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ładunek drobnicowy cechuje się relatywnie małą masą jednostkową, a także różnorodnością kształtów opakowań i kształtów. Należy mieć świadomość, że produkty złączone w zbiorczy ładunek bardzo często mają rozproszonych odbiorców i nadawców. Bardzo często potrzebne jest ich posortowanie na określonym etapie transportu.

Zobacz również  Zakupy online - jak wygląda proces dostarczania paczek

Jest to oczywiście zadanie pracowników, którzy przeprowadzają przeładunki drobnicowe. Nie można zapomnieć o tym, by poszczególne partie towarów były odpowiednio opisane. Dzięki temu możliwe będzie maksymalne usprawnienie całego procesu.

Transport towaru drobnicowego

Warto wiedzieć, że towary drobnicowe ze względu na swoją specyfikę są podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Rekomendowane jest zatem zadbanie w trakcie transportu o najbardziej odpowiednie opakowanie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że drogowy transport drobnicowy bazuje na doładunku na trasie.

Oznacza to, że towary, które są przewożone w samochodach są nie tylko rozładowywane, ale również uzupełniane w różnych punktach na trasie. Stan załadunku jest nadzorowany przez spedytora. Osoba na wymienionym stanowisku dba o to, by przestrzeń była optymalnie wypełniona.

Jak wybrać firmę do przeładunku drobnicowego?

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności sprawdzenie referencji poszczególnych przewoźników działających na rynku. Bardzo istotne znaczenie będzie miało doświadczenie całej załogi. Jak wiadomo nikt nie jest zainteresowany problemami spowodowanymi przez uszkodzenie towaru.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dobre zabezpieczenie będzie stanowiło posiadanie prze przedsiębiorstwo logistyczne właściwego pakietu ubezpieczeń. Oczywiście najważniejsze będzie ubezpieczenie OC przewoźnika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *