Dekoracje, rękodzieło, drobne remonty z pistoletem do kleju na gorąco są znacznie łatwiejsze i szybsze. Ma on bardzo wiele praktycznych zastosowań, zdecydowanie warto mieć go w swoim domu. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie z nim pracę, warto zaopatrzyć się w akcesoria do pistoletów na klej. Okazuje się, że nie tylko wkłady klejowe to jedyny niezbędny dodatek.

Aby praca z pistoletem na gorący klej przebiegała sprawniej

W przypadku tego urządzenia mamy do czynienia z płynnym klejem, który nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury. Potrzebna więc jest duża ostrożność i dokładność, aby nie poparzyć się i nie zabrudzić klejem siebie oraz miejsca pracy. Jeśli pistolet do kleju na gorąco nie jest wyposażony w specjalną blokadę, która wstrzymuje wypływanie kleju z dyszy, to bardzo łatwo o plamy kleju, które bardzo szybko zastygają. Akcesoria do pistoletów na klej, które pozwolą nam zapanować na tym bałaganem, na pewno będą bardzo przydatne. Mogą to być specjalne maty silikonowe, ochraniacze na palce, a także specjalny aplikator, który ułatwi rozprowadzenie kleju w trudno dostępnych miejscach. Warto również nabyć stojak do pistoletu, w który można bezpiecznie odłożyć na chwilę pracujące urządzenie.

Zobacz również  Pistolety ręczne do kleju - charakterystyka

Końcówki do pistoletu klejowego

Warto również wyposażyć się w takie akcesoria do pistoletów na klej jak dodatkowe końcówki. Zamienne dysze o różnych kształtach znacznie ułatwią pracę. Standardowa dysza dołączona do pistoletu jest jak najbardziej uniwersalna, ale czasami nie wystarcza do specyfiki naszej pracy. Dlatego dodatkowe dysze będą na pewno dobrym rozwiązaniem. Zamienne dysze mają różne szerokości i pozwalają na bardziej precyzyjne i dokładne aplikowanie kleju oraz rozszerzają jego zakres stosowania. Na przykład długa i cienka dysza pozwala na aplikowanie kleju w postaci maleńkich kropelek, co jest bardzo przydatne w przypadku rękodzieła, natomiast szeroka pozwala na nakładanie szerokich pasm przy praktycznych pracach remontowych jak uszczelnianie i łączenie. Jeśli więc chcemy rozszerzyć nieco zakres praktycznego użytkowania naszego pistoletu do klejenia na gorąco, warto pomyśleć o zamiennych dyszach.

Akcesoria do pistoletów na klej – wkłady klejowe

Wkłady klejowe to niezbędny dodatek do naszego pistoletu.
W zależności o tego, jakie urządzenie posiadamy, wkłady mogą mieć różny kształt i grubość. Najczęściej są to standardowe, bezbarwne sztyfty o średnicy od 7 – 12 mm. Najlepiej stosować taki rozmiar, który jest zalecany przez producenta. Warto jednak wiedzieć także, że wkłady dostępne są również w innych kolorach i na przykład z dodatkiem brokatu. Taki klej na gorąco może więc z powodzeniem pełnić również funkcje dekoracyjne.

Zobacz również  Foteliki dziecięce

Tego rodzaju akcesoria do pistoletów na klej na pewno ułatwią nam pracę z tym urządzeniem, a także znacznie zwiększą zakres jego możliwości. Warto więc dla własnej wygody uzupełnić nasz podręczny warsztat o takie drobne, ale bardzo praktyczne dodatki.

Więcej informacji: https://www.buehnen.pl/akcesoria/akcesoria-pistoletow-hot-melt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *