Dzięki dobrej, oryginalnej reklamie można dotrzeć z konkretnym produktem lub usługą do większej ilości osób. Wiedzą o tym doskonale właściciele sklepów internetowych, którzy głowią się, w jaki sposób zwrócić uwagę na swoją markę. Agencje reklamowe, które odpowiadają za nowoczesne, unikatowe i niezwykle barwny reklamy zgodnie twierdzą, iż obecnie najmodniejszy sposób to video reklamowe. Jak więc wygląda video dla sklepów internetowych? Kto je powinien stworzyć i co może się w nim znaleźć? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Video dla sklepów internetowych – co trzeba o tym wiedzieć?

Czy film video w swoim sklepie internetowym jest dobrym pomysłem? Ci, co przeszli na taką formę reklamy zgodnie twierdzą, iż tak. Dlaczego? Jest ono bowiem dużo ciekawszą, wyraźniejszą formą przekazu niż suchy tekst, którego forma i styl nie zawsze przyciąga klientów przed ekranem. Takie video może być zamieszczone w wielu miejscach. Sklepy internetowe poprzez dobrze przygotowany film często reklamuję swoją markę na różnego rodzaju portalach społecznościowych, blogach fashionistów, czy też na forach internetowych. Taki filmik może być także zamieszczony na stronie głównej danego sklepu, dzięki temu, klient, który odwiedza stronę pierwszy raz – ma szansę zapoznać się z nim w bardzo unikatowy sposób. Dodatkowo, bardzo popularne jest także pokazywanie klientom produktów poprzez wideo – zamiast zdjęcia umieszcza się przy danym produkcie np. sukience – filmik jak ona prezentuje się w rzeczywistości na modelce z każdej strony.

Zobacz również  3 zasady reklamowania firmy w sieci

Co można w ten sposób uzyskać?

Taki film świadczy o tym, iż sklep internetowy stawia na nowoczesne, innowacyjne podejście do klienta, co bardzo podoba się tym, co siedzą po drugiej stronie ekranu. Klienci bowiem mają szansę jeszcze lepiej zapoznać się z daną marką oraz co najważniejsze – obejrzeć ich produkty z każdej strony. Dzięki temu w wielu miejscach bezapelacyjnie zwiększa się sprzedaż, a sklepy zyskują naprawdę zadowolonych klientów, którzy robią zakupy świadomie. Wiedzą bowiem co kupują, jak prezentuje się dany towar, więc nie ma tu mowy o nietrafionych zakupach, czy też poczuciu oszukania, iż dana rzecz nie wygląda na żywo jak na zdjęciu.

Gdzie najlepiej zamówić takie video?

Niektóre sklepy tworzą filmiki dla swoich stron samodzielnie. Inne, z kolei zaufały profesjonalnym firmom, które zajmują się tym fachowo. I to drugie rozwiązanie jest chyba obecnie jednym z najpopularniejszych i najrozsądniejszych, gdyż osoby tworzące takie video stawiają nie tylko na ich bardzo dobrą jakość, ale też na to, by były one oryginalne, inne od filmów znajdujących się u konkurencji, tym samym, by przyciągały klientów już od pierwszych sekund. Niesamowicie ważny jest pomysł na takie video oraz cała jego oprawa. Ponadto, trzeba pamiętać, iż w przypadku filmików ukazujących produkty, muszą one być stosunkowo krótkie, aczkolwiek bardzo treściwe, by w w kilka chwili tak zaprezentować towar, by wzbudził on zainteresowanie u potencjalnych kupujących.

Zobacz również  Niszczenie dysków twardych - przepisy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *